Çayyolu Kickboks

Çayyolu Kickboks olarak 7den 70e herkese kickboks, muay thai, boks, karete gibi yakın dövüş sporları hakkında eğitimler vermekteyiz.

Judo, taekwondo, karate, kick boks, kung fu, aikido, jiu jitsu gibi kişinin kendisini korumasını amaç edinen sporlar ilk olarak savaş sanatları olarak isimlendirilmiştir. Günümüzde ise savaş sanatlarına, savunma sporları da diyebiliriz. Bu nedenle savunma sporlarının her biri kendi içinde farklı teknik ve disiplinler barındırmaktadır. Her branşın temel amacı, özünde benimsemiş olduğu felsefeyi, öğrencinin uyguladığı tekniklerden günlük
hayattaki hal ve hareketlerine hatta konuşmalarına kadar hayatın her alanına yerleştirerek, ruh ve beden olarak yüksek bir olgunluğa ulaştırmaktır. Uzakdoğu kökenli sporlarda bu durum “Do” felsefesiyle kendisini göstermektedir. Do; iyilik, hoşgörü, saygı ve nezaket yolu anlamına gelmektedir. Do belli bir disiplin içerisinde evrensel değerleri benimsemek, kendini keşfetmek ve tanımak olarak ifade edilebilir.

Çayyolu Kickboks
Çayyolu Kick boks

Dövüş Sporlarının Amacı

Farklı coğrafya ve farklı ülkeler tarafından ortaya çıkarılan judo, taekwondo ve kickboks sporlarında asıl amaç bireyin kendisini koruması olarak görünür. Ancak özüne inildiğinde sporcunun kendini keşfetmesinden çevresiyle olan iletişimine kadar birçok alana etki etmektedir. Kişinin kendisini korumasının yanısıra adalet, yardımseverlik, saygı, hoşgörü gibi evrensel değerleri kazandırmayı amaçlar. Böylelikle savunma sporları, sporculara fiziksel gelişimlerinin yanında ruh ve zihin olarak gelişimlerine katkıda da bulunmaktadır. Çoğu insan tarafından savunma sporları psikolojik sorunları tedavi etmekte kullanılan etkili bir yol olarak görmektedir.

Son yıllarda ülkemizde savunma sporları medyanın etkisiyle popülaritesini artırmaya devam etmektedir. Bu nedenle savunma sporlarındaki bu değişim, bu sporu yapmakta olan sporculara da etki etmektedir.

Çayyolu Kickboks ailesi olarak bizlerde sizlere milli sporcular ile birlikte antrenman yapma imkanları sunmaktayız. Böylelikle daha hızlı ve kolay olarak savunma sporları ile tanışma imkanı ve kendinizi savunmayı öğretmekteyiz.

Firmamızda sadece kickboks eğitimleri değil. Aynı zamanda pilates ve yüzme dersleri de vermekteyiz. Pilates ve yüzme dersleri için bağlantılara tıklayarak internet sitelerine erişim sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz deneme dersimiz için 0312 24044 43 yada 0530 8778952 numaralı telefonlardan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çayyolu Kickboks