Çayyolu Dövüş Sporları Ankara

Son yıllarda, dövüş sporları pratiği birçok Batı ülkesinde daha popüler hale geldi. Ayrıca, uygulanan dövüş sporlarının çeşitli biçimleri ve stilleri yıllar içinde artmıştır. Avrupa’da uzun zamandır uygulanmakta olan yerli dövüş sporları vardır. Örneğin boks, güreş ve eskrim bunların arasındadır. Bunların yanısıra diğer sistemler de bulunmaktadır. Örneğin judo, jiu-jitsu ve karate gibi. Bu sistemlerin hepsi, Uzak Doğu Asya’dan Batı’ya ilerleyen zamanlarda yolunu bulmuştur. Çayyolu Dövüş Sporları Ankara ekibi olarak bizler de sizlere dövüş sporlarının eğitimlerini sunmaktayız. Bu eğitim kapsamları ise boks, kickboks, muay thai gibi yakın dövüş sporlarını içermektedir.

Çayyolu Dövüş Sporları
Çayyolu Kickboks – Muay Thai

Van Bottenburg’a göre, Batı’daki Asya dövüş sanatlarının popülaritesi, büyüyen ekonomik güç ile bağlantılıdır. Aynı zamanda Japonya’nın uluslararası prestiji ile sonuçlanmıştır. Bunların yanında daha az ölçüde diğer Doğu Asya ülkelerinin birçok nedenide bu sonuçlar arasındadır. Ayrıca, savaş sonrası Japonya ve Güney Kore’de Amerikan ve Avrupa birliklerinin konuşlandırılmasıda önemli etkendir. Asyalıların ABD ve Avrupa’ya göçü, Asya dövüş sanatlarının Batı’ya yayılmasına katkıda bulundu. Yavaş yavaş, dünyanın diğer bölgelerinden savaş sistemleri de Batı’ya doğru yol buldu.

Dövüş sporlarının birçok insan arasında karışık duygular getirdiğini belirtmek ilginçtir. Literatür, dövüş sanatlarının genel olarak gençlerle ilgili olumsuz veya olumlu sonuçlarına odaklanan çeşitli çalışmalar rapor etmektedir.

Dövüş sporları uygulamasının kişisel ve sosyal refah üzerindeki zararlı etkilerinin varsayılan etkilerine odaklanan tıbbi ve ahlaki endişeler üzerine raporlar vardır. Örneğin, dövüş sporlarındaki yaralanmalara odaklanan önemli miktarda çalışma vardır. Bu özellikle boks için geçerlidir, tıp ve felsefi-etik gerekçelerle 16 yaşın altındaki çocuklar için boks yasağı lehine birkaç makale ve ifade bulunmaktadır. Örneğin Pearn, “çağdaş toplumda, birincil hedefi olarak, bir rakibe akut beyin hasarı uygulayan bir gençlik sporu için yer olmadığını” belirtmiştir.

Ancak Çayyolu Kickboks – Muay Thai ekibi sizlere en doğru ve güncel akademik bilgilerle eğitimler vermektedir. Bu nedenle de siz öğrencilerimize bizlerle çalışmanız için ücretsiz olarak ilk dersinizi hediye olarak sunmaktayız. Böylelikle özel dersler için önemli olan öğrenci-hoca ilişkisini deneyimlemiş olursunuz. Ayrıca stüdyomuz hakkında da bilgilendirilme fırsatını yakalamış olursunuz. Stüdyolarımızda sadece kickboks-muay thai eğitimi değil aynı zamanda pilates, cimnastik ve yüzme eğitimleride verilmektedir.